OBSAH

Partneri

Počet návštev: 207089

80 - te výročie založenia Základnej umeleckej školy Michala Vileca

80 - te výročie založenia Základnej umeleckej školy Michala Vileca

Prvá a najstaršia Základná umelecká škola v Bardejove si tohto roku pripomína jubilejných 80 rokov svojej úspešnej existencie. Preto chceme vo svojej umeleckej činnosti celý kalendárny rok 2018 venovať práve tomuto významnému míľniku.  

Dnes na ZUŠ Michala Vileca nevyučuje učiteľ ....

Dnes na ZUŠ Michala Vileca nevyučuje učiteľ ....

Aktuality Aktuality

pre online prihlášku kliknite  TU

Narodeniny a meniny

Dnes (Pondelok 24.9.2018)
Timotea Lešičková (Meščan Branislav, Mgr.)
Sofia Lukácsová (Foltínová Eva, Bc)
Sofia Lukácsová (Tomečková Helena, PaedDr.)
Ľuboš Bilý (PHV 2018)
Ľuboš Gľuz (Tomečková Helena, PaedDr.)
Ľuboš Mihalik (Vendelová Renáta, Mgr.)
Ľuboš Timco (Stojan Miloslav, Mgr.)
Ľuboš Vojtaško (Hrivňák MArtin, DiS.art.)
Zajtra (Utorok 25.9.2018)

Novinky - ZUŠ Michala Vileca

Novinky ZUŠ Michala Vileca

 • Úspešná súťaž v hre na keyboard Východoslovenského regiónu
  22. 5. 2018


  22.mája. 2018 usporiadala Základná umelecká škola Michala Vileca už 9. ročník „Súťaže v hre na keyboard Východoslovenského regiónu“.

  Súťaž sa konala v priestoroch ZUŠ vo veľkej koncertnej sále. Tohto ročníka sa súťaže zúčastnilo 23 žiakov v štyroch kategóriách z 10 základných umeleckých škôl. Úroveň súťaže bola na vysokej úrovni, čo potvrdila aj odborná porota v zložení PaedDr. Ján Sivuľka , Mgr. Marcel Prokop, DiS.art a Peter Vyslocký, DiS art. Aj keď bolo rozhodovanie veľmi ťažké porota nakoniec rozdala v najvyššom ocenení spolu 7 miest v zlatom pásme. Veľkú radosť nám urobili naši žiaci, ktorí boli ocenení práve v najvyššom pásme :

 • Okresné kolo Slávik Slovenska 2018
  17. 5. 2018

  Vo štvrtok 17. 5. 2018 Základná umelecká škola Michala Vileca organizovala okresné kolo už 28. ročníka celoslovenskej speváckej súťaže Slávik Slovenska 2018.

  Na tejto súťaži v speve slovenských ľudových piesní sa zúčastnilo 20 spojených, základných a základných umeleckých škôl celého bardejovského okresu.

  Súťažilo sa v troch kategóriách nad ktorými vyhlásila výsledný verdikt, prvého postupujúceho do krajského kola odborná porota v zložení – PaedDr. Mgr. art. Marta Polohová PhD. , Mgr. Marianna Železná a p. PhDr. Ján Suráň.

 • Kvetinkový koncert
  10. 5. 2018

  Vo štvrtok 10. mája sa na našej ZUŠ Michala Vileca uskutočnil krásny koncert venovaný všetkým mamkám, babkám .... Kvetinkový koncert je už na našej škole tradíciou. Krásnu atmosféru a vynikajúce výkony našich žiakov zavŕšil záver koncertu, kde naši najmladší žiaci darovali svojim mamkám kvietok ako symbol tohto krásneho sviatku. Ďakujeme všetkým. Vo štvrtok 10. mája sa na našej ZUŠ Michala Vileca uskutočnil krásny koncert venovaný všetkým mamkám, babkám .... Kvetinkový koncert je už na našej škole tradíciou. Krásnu atmosféru a vynikajúce výkony našich žiakov zavŕšil záver koncertu, kde naši najmladší žiaci darovali svojim mamkám kvietok ako symbol tohto krásneho sviatku. Ďakujeme všetkým. Vo štvrtok 10. mája sa na našej ZUŠ Michala Vileca uskutočnil krásny koncert venovaný všetkým mamkám, babkám .... Kvetinkový koncert je už na našej škole tradíciou. Krásnu atmosféru a vynikajúce výkony našich žiakov zavŕšil záver koncertu, kde naši najmladší žiaci darovali svojim mamkám kvietok ako symbol tohto krásneho sviatku. Ďakujeme všetkým.

 • Ďalší interný koncert !!!

  V pondelok 30. apríla sa v našej ZUŠ Michala Vileca konal ďalší, v roku 2018 už v poradí 4. interný koncert žiakov našej ZUŠ. Svoje interpretačné majstrovstvo ukázalo viac ako 20 účinkujúcich. Sprievodné slovo mala opäť p. uč. Lilia Kunecová, ktorá k jednotlivým interpretovaným skladbám podávala krátku, k počúvaniu navodzujúcu informáciu. Ďakujeme za krásny zážitok.

 • Fantastický umelecký výkon nášho mladého saxofonistu !!!

  Vo štvrtok 26. apríla sa v Starej Ľubovni konal ďalší ročník "Celoslovenskej saxofónovej súťaži", na ktorej sa zúčastnil aj náš žiak – saxofonista Tomáš Jurč. V silnej konkurencii 23 súťažiacich získal zlaté pásmo a stal sa aj celkovým víťazom svojej kategórie. Veľkú zásluhu na tomto úspechu má aj jeho pedagóg učiteľ našej ZUŠ Michala Vileca Marián Bukovský, ktorý bol tiež ocenený za prípravu žiaka na tejto celoslovenskej súťaži. Tomášovi a jeho pedagógovi blahoželáme a prajeme ďalšie umelecké úspechy.

 • Školské kolo speváckej súťaži Slávik Slovenska 2018
  26. 4. 2018

  Včera 26. apríla sa v našej Veľkej koncertnej sále konalo školské kolo už 28. ročníka Celoštátnej speváckej súťaže Slávik Slovenska 2018. V súťaži toho najprirodzenejšieho detského prejavu, čím spev ľudovej piesne určite je sa predstavilo 13 súťažiacich - mladých ľudovkárov. V silnej konkurencii nakoniec porota vybrala z každej z troch kategórií toho najlepšieho, ktorý nás bude reprezentovať na okresom kole, ktoré sa uskutoční u nás 17. mája 2018. Prekrásne výkony si zaslúžene získali potlesk a uznanie publika. Všetkým súťažiacim blahoželáme.

 • Nové úspechy našej ZUŠ-ky

  Naša Základná umelecká škola Michala Vileca aj vo svojom jubilejnom roku pracuje s talentovanými žiakmi, ktorí nereprezentujú len svoje majstrovstvo, ale aj svoju školu a mesto Bardejov. Môžeme sa pochváliť poprednými umiestneniami na celoslovenských a regionálnych súťažiach.

  Mesiac apríl bol úspešný hlavne v oddelení klávesových nástrojov. Na regionálnej klavírnej súťaži v Snine získali žiaci p. uč. Mariána Goleca Kristián Podubinský a Soňa Semanková zlaté pásmo a tí istí žiaci so svojim pedagógom uspeli jedným zlatým a jedným bronzovým pásmom na klavírnej súťažnej prehliadke v Spišskej Novej Vsi.

 • sV stredu 11. apríla 2018 vo VKS našej ZUŠ konal koncert spojený s krátkou besedou nášho bývalého žiaka Jožka Chovanca. Jožko ako odchovanec našej ZUŠ, košického konzervatória a VŠMU v Bratislave prezentoval svojou interpretáciou svoje prvéólové CD, ktoré vydal minulý rok.

  V krátkom vstupe si mohli aj naši študenti vyskúšať spoločnú hru s týmto hráčom na akordeón, kde si spolu zahrali jednoduchú ľudovú pieseň, keďže je Jožko Chovanec známy aj ako člen ľudovej hudby „Muzikanci Raslavicke“. V krátkej besede prítomným priblížil svoju cestu od malého zuškára až po profesionálneho hráča na akordeón.

 • 10. marca 2018 sa konal v športovej hale „Galavečer ocenených“. Okrem odovzdávania cien sa o program postarala v úvode Harmónia Band so žiakmi a tanečníkmi našej ZUŠ Michala Vileca v Bardejove. Všetkým ďakujeme za dobrú reprezentáciu našej školy.

Lorem Ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.

Novinky

Kontakt

 • Základná umelecká škola Michala Vileca
  Hurbanova 10, 085 01 Bardejov
 • +421 54 4722365

Fotogaléria