• Tanečný odbor

• Tanečný odbor vznikol v roku 1978. Prvou učiteľkou bola p. Anna Kyjovská a vyučovanie prebiehalo v priestoroch III. základnej školy. Pred 45 rokmi bolo na TO 80 žiakov, dnes je to okolo 180 žiakov.

Vyučovanie prebieha v Bardejove v ZUŠ M. Vileca a na alokovanom pracovisku v budove ZŠ Kurima.

V súčasnosti na TO vyučujú dve učiteľky :
          p.uč. Bc. Eva Foltínová DiS.Art. a Bibiana Jackaninová DiS.Art.

Vyučujú sa predmety : Tanečná príprava a Tanečná prax u mladších detí a od 3.ročníka majú žiaci Ľudový tanec, Klasický tanec, Kreatívny tanec a Džezový tanec.

Žiaci môžu navštevovať DFS Vienok. Na TO máme počas roka cca 60 vystúpení organizované našou školou, mestom, rôznymi organizáciami a okolitými obcami. Mnohí naši absolventi sa venujú tancu aj naďalej a to v rôznych folklórnych súboroch po celom Slovensku. Taktiež veľa žiakov ukončilo Konzervatórium a tancujú profesionálne v divadlách v Košiciach, Bratislave , ale aj v Prahe.

Niektorí pracujú ako učitelia na okolitých ZUŠ.